Guarda la galleria

Warka

Warka to jedno z najstarszych miast na Mazowszu.

Niewątpliwie miasto i gmina Warka zasługuje na miano „perły” Mazowsza. Największym zakładem w mieście jest Grupa Żywiec S.A Browar. Warka przeżywała dynamiczny rozwój zdobywając rozgłos jako miasto rzemiosła, sukiennictwa, szewstwa i oczywiście piwowarstwa. Sława wareckiego piwa sięgała poza granice kraju. Przez gminę przebiegają liczne piesze szlaki, roku został oznakowany szlak kajakowy na Pilicy rozpoczynający się w Domaniewicach a kończący się w Mniszewie.

Warka stanowi niezwykle atrakcyjny punkt na trasie szlaku, to także piękne zabytkowe kościoły, liczne kapliczki, cmentarz, na którym spoczywają szczątki bohatera powstania listopadowego Piotra Wysockiego oraz obowiązkowy punkt dla każdego turysty- Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w parku na Winiarach. Udając się do trasy 801 z ulicy Spokojnej 1 należy pokonać trasę ok. 50 km w kierunku Góra Kalwaria, a następnie  Traktem Pułaskiego (trasa79) dojedziemy do trasy 731 (ul. Puławska), która doprowadzi nas Warki.

Questo sito utilizza i cookie.

Utilizzando il nostro sito, si acconsente all'impiego di cookie in conformità alle impostazioni del vostro browser. Più informazioni nell'informativa Sulla Privacy.

OK, chiudi