Guarda la galleria

Huta Garwolińska

Leśna ścieżka przyrodniczo - kulturowa w Hucie Garwolińskiej

Leśna ścieżka przyrodniczo - kulturowa w Hucie Garwolińskiej obejmuje trasę o długości 3 800m.
Ścieżka rozpoczyna się na parkingu z wiatą edukacyjną dla 40 osób, kącikiem wypoczynkowym wyposażonym w trzy wigwamy ze stołami i ławkami dla 12 osób oraz placem zabaw dla dzieci, basenem kwiatowym z alpinarium, kręgiem ogniskowym z ławami, studnią z czynnym żurawiem oraz ekspozycjami próbek drewna, przekrojem mrowiska i budkami lęgowymi dla różnych gatunków ptaków.

Dodatkową atrakcją jest ścieżka edukacyjno- sprawnościowa, dająca możliwość połączenia ćwiczeń ogólnosprawnościowych na przyrządach z ciekawą lekcją przyrody. Dalsza część leśnej ścieżki to przystanki z tablicami o tematyce ochrony lasu i przyrody wraz z eksponatami takimi jak: posypy dla bażantów, buchtowiska dla dzików, paśniki, lizawki, karmniki dla zwierząt oraz różnego rodzaju pułapki na szkodniki. Atrakcją ścieżki są dwie ambony widokowe do obserwacji ornitologicznych oraz 2,5 hektarowy akwen wykonany w ramach małej retencji, na którym został zamontowany pomost do badań jakości fizyko - chemicznych wody i badań hydrobiologicznych.
Ścieżka stanowi pętlę zaczynającą się i kończącą na parkingu, co jest wygodne ze względu na możliwość pozostawienia środka lokomocji, czy przejechania trasy przywiezionym rowerem.

Aby dojechać do Huty Garwolińskiej, należy udać się w stronę Garwolina drogą nr 803. Trasa wynosi ok. 22 km.

Questo sito utilizza i cookie.

Utilizzando il nostro sito, si acconsente all'impiego di cookie in conformità alle impostazioni del vostro browser. Più informazioni nell'informativa Sulla Privacy.

OK, chiudi