See gallery

Muzeum Ziemi Garwolińskiej w Miętnem

Muzeum Ziemi Garwolińskiej otworzono w 2009 roku. Znajduje się przy Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Dla zwiedzających udostępnione są trzy pomieszczenia (o ogólnej powierzchni 300m2).
W pierwszym obejrzeć można eksponaty związane z tradycyjnym, wiejskim gospodarstwem domowym. Ukazany jest wygląd pomieszczeń domowych z tradycyjnymi sprzętami, narzędziami do wyrobu tkanin i kolekcją pralek itp. Oprócz tego można podziwiać bogaty zbiór tkanin i strojów ludowych, wyrobów koszykarskich i bednarskich.
Drugie pomieszczenie prezentuje część kolekcji związanej z rolnictwem, m.in. unikalne brony drewniane, spulchniacze, radła, kolekcję tasaków, wędzideł, wag, uprzęże, narzędzia rzemiosła wiejskiego i małomiasteczkowego, kolekcja radiotechniczna; radia, adaptery, patefony.
W osobnych gablotach rozmieszczonych w trzech salach zgromadzone są dokumenty historyczne, eksponaty falerystyczne, numizmatyczne (w tym monety polskie z XVI i XVII w.), stare zdjęcia, książki z końca XIX i początków XX wieku oraz stara prasa.
Trzecie pomieszczenie zostało przeznaczone na ekspozycje czasowe.
Na zewnątrz została zorganizowana mała galeria narzędzi rolniczych.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close