Zobacz galerię

Muzeum Ziemi Garwolińskiej w Miętnem

Muzeum Ziemi Garwolińskiej otworzono w 2009 roku. Znajduje się przy Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Dla zwiedzających udostępnione są trzy pomieszczenia (o ogólnej powierzchni 300m2).
W pierwszym obejrzeć można eksponaty związane z tradycyjnym, wiejskim gospodarstwem domowym. Ukazany jest wygląd pomieszczeń domowych z tradycyjnymi sprzętami, narzędziami do wyrobu tkanin i kolekcją pralek itp. Oprócz tego można podziwiać bogaty zbiór tkanin i strojów ludowych, wyrobów koszykarskich i bednarskich.
Drugie pomieszczenie prezentuje część kolekcji związanej z rolnictwem, m.in. unikalne brony drewniane, spulchniacze, radła, kolekcję tasaków, wędzideł, wag, uprzęże, narzędzia rzemiosła wiejskiego i małomiasteczkowego, kolekcja radiotechniczna; radia, adaptery, patefony.
W osobnych gablotach rozmieszczonych w trzech salach zgromadzone są dokumenty historyczne, eksponaty falerystyczne, numizmatyczne (w tym monety polskie z XVI i XVII w.), stare zdjęcia, książki z końca XIX i początków XX wieku oraz stara prasa.
Trzecie pomieszczenie zostało przeznaczone na ekspozycje czasowe.
Na zewnątrz została zorganizowana mała galeria narzędzi rolniczych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij